Topcem Pronto (szary) 25kg.

Producent: Mapei
Dostępność:
Jest
szt.
Cena netto: 21,14 zł 26,00 zł

Gotowa do użycia zaprawa hydrauliczna, normalnie wiążąca, przeznaczona do przygotowania szybkoschnących (4 dni) podkładów cementowych o kontrolowanym skurczu.

Zastosowanie:

Topcem Pronto może być stosowany do wykonywania podkładów pływających oraz podkładów związanych z podłożem, na nowych i eksploatowanych posadzkach, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Można na nim układać okładziny ceramiczne, PVC, linoleum, kamień naturalny, wykładziny dywanowe i inne rodzaje wykładzin, gdy konieczny jest szybki czas schnięcia.
Topcem Pronto jest gotową zaprawą, którą można stosować po wymieszaniu z wodą. Topcem Pronto jest optymalnym rozwiązaniem na budowach, gdzie nie ma możliwości doboru kruszywa o odpowiedniej granulacji lub brak wystarczająco dużo miejsca na jego magazynowanie.
Topcem Pronto może być stosowany do wykonywania podkładów o grubości do 60 mm. Posadzki związane z podłożem wymagają zastosowania warstwy sczepnej wykonanej z cementu, emulsji Planicrete i wody. Podkłady pływające należy wykonywać na warstwie rozłożonej folii polietylenowej.

Dane techniczne:
Zalecane proporcje mieszania: 1 worek 25 kg Topcem Pronto na 1,5-1,7 litra wody
Dopuszczalny okres użytkowania mieszanki: 40-60 minut
Obciążenie ruchem pieszym: po 12 godzinach
Czas oczekiwania przed rozpoczęciem montażu: płytek ceramicznych - 24 godziny, kamienia naturalnego - 2 dni, parkietów - 4 dni
Wilgotność resztkowa po 4 dniach: poniżej 2 %
Zużycie
18-20 kg/m2 przy grubości 1 cm, w zależności od stopnia zagęszczenia
Opakowania
Worki 25 kg