Keraquick 25 kg (szary)

Producent: Mapei
szt.
Cena netto: 81,30 zł 100,00 zł

Wysokowydajna, odkształcalna, tiksotropowa, cementowa zaprawa klejąca do montażu płytek ceramicznych, gresu i kamienia naturalnego o ultraszybkim czasie wiązania.

Zastosowanie
Klejenie na zewnątrz i wewnątrz budynków, na ścianach i podłogach, płytek ceramicznych i gresowych każdego typu oraz kamienia naturalnego na:
− istniejących podłożach (ceramika, kamień naturalny, lastryko, wylewki cementowe, o ile są stabilne i czyste);
− posadzkach betonowych, powierzchniach prefabrykowanych betonowych elementów dostatecznie wysezonowanych (co najmniej 4 miesiące), stabilnych podkładach z ogrzewaniem podłogowym, płytach fibrobetonowych, płytach gipsowo-kartonowych, podłogach drewnianych, uszczelnionych za pomocą Mapelastic, Mapelastic Smart, Mapegum WPS.
Jego zastosowanie jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku prac, przy których liczy się szybki czas wykonania. Uwaga: Szczególnie polecany do szybkich napraw na powierzchniach narażonych na ciągły i intensywny ruch, np. w obiektach użyteczności publicznej, przejściach dla pieszych, salonach wystawowych, supermarketach. Odpowiedni do szybkiego montażu lub napraw w basenach pływackich, w zakładach przemysłowych (browary, mleczarnie, winnice itp.), obiektach chłodniczych oraz do szybkich napraw w łazienkach, kabinach prysznicowych, kuchniach, na tarasach. Po wymieszaniu Keraquick z Latex Plus (zamiast z wodą) odkształcalność kleju zwiększa się do stopnia spełniającego wymagania klasy S2 (kleje wysokoodkształcalne), zgodnie z normą PN-EN 12004.

Dane techniczne
Czas zachowania właściwości roboczych:
30 minut.
Czas schnięcia otwartego: około 15-20 minut.
Spoinowanie: po 2-3 godzinach.
Obciążenie ruchem pieszym: po około 2-3 godzinach.
Pełne obciążenie: po około 24 godzinach (3 dni dla niecek i basenów).
Odkształcalność zgodnie z normą PN-EN 12004: klasa S1 — odkształcalny.
Kolor: biały i szary.
Nakładanie: pacą zębatą nr 4, 5, 6 lub 10.
EMICODE: EC1PLUS R — bardzo niska emisja.
Przechowywanie: 12 miesięcy.

Zużycie
2-5 kg/m2.

Opakowania
worki 25 kg.